Spotkanie z Katarzyną Drogą w ramach Tygodnia Bibliotek w Wygodzie

Foto nr 58
Spotkanie z Katarzyną Drogą w ramach Tygodnia Bibliotek w Wygodzie
Fotogaleria
Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz czytelnicy biblioteki w Wygodzie mieli okazję spotkać się twarzą w twarz z autorką, której książki od lat przywracają pamięć o niezwykłych kobietach trudnych czasów.

14 maja 2026 roku Centrum Kultury Gminy Łomża w Wygodzie gościło Katarzynę Drogą - pisarkę, której twórczość skupia się na losach kobiet okresu PRL-u, wojny i okupacji. Bohaterki jej książek to postacie niebanalne - silne, zdeterminowane, robiące kariery zawodowe w czasach, które wcale im tego nie ułatwiały.

Spotkanie poprowadził dyrektor Centrum Kultury Mariusz Rytel. Autorka odpowiadała na pytania zgromadzonych czytelników - o to, czy powróci do bohaterek swoich poprzednich książek, jakie ma dalsze plany pisarskie, które z postaci są jej najbliższe, a także o urodę Podlasia i znaczenie rodziny w jej życiu i twórczości.

Na zakończenie każdy chętny mógł nabyć książki z osobistą dedykacją autorki.

Dziękujemy Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku za umożliwienie udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Fotogaleria